PREFABRYKATY

Zakład Materiałów Budowlanych

Krogulcza Sucha 56A, 26-505 Orońsko

(48) 618 42 52

693 977 600 / 605 205 205

Wasik

BETON

Przedsiębiorstwo

Produkcyjno – Usługowo – Handlowe

Krogulcza Sucha 56A, 26-505 Orońsko

536 205 205

WYTWÓRNIA BETONU

Wytwórnia betonu to profesjonalny zespół mieszający , w którym wytwarza się beton i dostarcza go na plac budowy w postaci niezwiązanej mieszanki betonowej. Jest to w pełni skomputeryzowany węzeł  pracujący  przez cały rok, niezależnie od pogody, dzięki zamontowanej instalacji podgrzewającej poszczególne składniki w zasobnikach za pomocą pary o temperaturze 150 o C wytwarzanej z kotła parowego typ Turbo WD z palnikiem olejowym.

Każdy węzeł wyposażony jest w cztery silosy na cement :
-dwa o pojemności 160t
-dwa o pojemności 100t

Pozwala to na zastosowanie w zależności od potrzeb czterech różnych rodzai cementu oraz zgromadzenia go w maksymalnie dużej ilości.

Surowce przechowywane są w zadaszonych dozatorach, które chronią je przed zanieczyszczeniami, zmianą właściwości fizycznych, chemicznych oraz mechanicznych, które powstają na skutek oddziaływania czynników zewnętrznych takich jak :warunki atmosferyczne.

Transport produktów z zasobników do mieszalnika odbywa się za pomocą przenośnika taśmowego, sterowanego falownikami , co umożliwia uzyskanie optymalnej prędkości urabialnej mieszanki betonowej.

Wagowy system dozowania kruszywa, cementu i wody, oraz system dystrybucji betonu kontrolowany jest przez oprogramowanie SIMENS SIMATIC S7-300,   zapewnia to maksymalną dokładność i niezawodność dozowania.
Wydajność wytwórni to 80m3/h.

Beton i mieszanki betonowe wyjeżdzające  z zakładu są za każdym razem ważone na wadze samochodowej w celu potwierdzenia ilości betonu transportowanego do klienta. 

Własne laboratorium zajmuje się oceną  przydatności surowców oraz kontrolą jakości swoich wyrobów.

Nasza wytwórnia dedykowana jest dla dużej wydajności produkcji betonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROWADZIMY DZIAŁALNOŚĆ NA TERENIE MIAST: RADOM KIELCE KOŃSKIE LUBLIN OPOCZNO STARACHOWICE ZWOLEŃ
WASIK
Krogulcza Sucha 56A
26-505 Orońsko
605 205 205